Menu

NUBIs formænd

 

10. august 1939 21. november 1941 Pedro Knudsen
21. november 1941 21. december 1943 Hilding Simonsen
21. december 1943 17. november 1947 Erhardt Nielsen
17. november 1947 14. juni 1948 Pedro Knudsen
14. juni 1948 23. november 1949 Erhardt Nielsen
23. november 1949 30. juni 1954 Anders Nielsen
30. juni 1954 15. september 1954 Poul Smith
15. september 1954 13. juni 1955 Ejnar Juul (Senior)
13. juni 1955 30. juni 1956 Karl Erik Knudsen
30. juni 1956 17. november 1958 Anders Nielsen
17. november 1958 11. juli 1962 Evald Clemmensen Christensen
11. juli 1962 28. august 1963 Børge Andersen
28. august 1963 14. januar 1970 Bent Egedal
14. januar 1970 18. august 1971 Leif Madsen
18. august 1971 20. oktober 1971 Jørgen Pedersen
20. oktober 1971 3. november 1976 Svend Erik Larsen
3. november 1976 14. november 1978 Bent Egedal
14. november 1978 17. januar 1984 Erik Drejer
7. februar 1984 29. november 1988 Kaj Henning Nielsen
29. november 1988 24. februar 1999 Frank Burkal
24. februar 1999 26. januar 2003 Kurt Madsen
26. januar 2003 25. januar 2005 Bjarne Fosnæs
25. januar 2005 31. januar 2006 Ingen (Frank Burkal)
31. januar 2006 30. januar 2007 Per Mørk
30. januar 2007 20. maj 2009 Torben Simoni Jørgensen
20. maj 2009 22. april 2014 Tom Kjærsgaard
22. april 2014   Philip Schnoor